SK EN


Belgi─Źák v núdzi

http://belgicak-v-nouzi.wbs.cz

 


Niektoré šteniatka ešte stále h─żadajú nový domov! Viac tu.

Idaho Grey Starý Machná─Ź

Pre bli┼żšie informácie nás kontaktujte telefonicky alebo mailom.  Na jar budúceho roka plánujeme šteniatka groenendaelov. Rezervácie prijímame u┼ż teraz.


Zaujímavé belgi─Źácke akcie

14.-22.08.2010 Letný výcvikový tábor KCHPBO, rekrea─Źný areál Jelenec, chatová osada Gýmeš -  www.belgickyovciak.sk

11.09.2010 Klubová výstava KCHBO bez zadávání titulu Klubový vít─Ťz  Heroltice u Tišnova, ─îR - www.kchbo.com

NOVINKY

13.07.2010

Deti +  práca + šteniatka = nedostatok ─Źasu, a teda aj zanedbávanie aktualizácií. Berte to, prosím, ako moje ospravedlnenie. Navyše pri existencii Facebooku, kde ─Źlovek nahodí jednoducho ─Źoko─żvek, sa ─żahko zabudne, ┼że stránky ostávajú v hanbe

Tak┼że, aktuálne k našim šteniatkam:
Jolie Jersey (Mája) má za sebou operácie, ktoré boli nutné po neš┼ąastnom úraze . Dobrá správa však je, ┼że ani takáto trauma nezanechala na jej povahe ┼żiadne stopy a Mája sa za─Źína pomali─Źky pre┼ąahova┼ą o mäkké hra─Źky a zú─Źast┼łuje sa výcvikov, pretekov a výstav ako divák. Pod─ża Iviných slov je v povahe ten správny "starý" typ belgi─Źáka : Fotografie zotavujúcej sa (a u┼ż aj pomaly zarastajúcej) Máji tu.

J´Indra sa de┼ł po slovenskej klubovej výstave ods┼ąahovala do Po─żska. Spolo─Źnos┼ą jej budú robi┼ą dvaja psi - tervíci, dospelý sivý a mladý plavák. Jej majitelia Magda a Krzystof si ju nevedia vynachváli┼ą. Práve dnes sa zú─Źastnila svojej prvej výstavy vo Wroclavi (teda, ak nerátame jej divácku ú─Źas┼ą na našej klubovke) v triede dorastu s výsledkom Ve─żmi nádejný.

Posledné z diev─Źat - Jasmine si dalo s odchodom do nového domova na─Źas, nehovoriac o tom, ┼że išla aj riadne ─Ćaleko. Spolu s bratom Jethrom odleteli 25. júna do amerického Connecticutu. Verím, ┼że spolu s majite─żkou Megan budú krásne reprezentova┼ą náš chov tak na výstavách, ako aj na sú┼ąa┼żiach Agility a Obedience.

Nový domov si plnými dúškami u┼żíva aj nádherná su─Źka z nášho I vrhu - I am Gaya. Býva nie ─Ćaleko od nás v rodine s troma de┼ąmi a pod─ża posledných správ sa o ┼łu "bijú" všetci ─Źlenovia rodiny, nielen deti

NA PREDAJ TEDA PONÚKAME EŠTE DVOCH PSÍKOV:
Dvaja krásni a zdraví 5 mesa─Źní psíci z vrhu po Fay  a Phar Lapovi, obaja sú komplet prezubení, s no┼żnicovým zhryzom a zostúpenými semenníkmi:
Idaho Grey - ú┼żasný pes neve─żmi rozšírenej sivej farby, s krásnou vysokou maskou, tmavým okom a elegantnou hlavou. Má skvelú priate─żskú povahu, momentálne vyrastá spolu s otcom Pharom, kde má k dispozícii ve─żkú záhradu a more lásky. Napriek tomu je u┼ż najvyšší ─Źas, aby svojou skvelou povahou a nezvy─Źajným exteriérom potešil nielen ─żudí, ktorí ho poznajú od útleho detstva.
Isaac - je krásny pevný pes štandardného sfarbenia, s vysokou maskou a krásnym tmavým okom. Je ve─żmi pokojný a priate─żský, bez akéhoko─żvek náznaku agresivity. Ur─Źite by sa dobre cítil v rodine s de┼ąmi.


Výstavy
Elyos je ešte na výstavy mladý, vä─Źšinou chodieva s nami len ako divák, aby si zvykal na atmosféru. S Heidi bolo na posledných výstavách striedavo obla─Źno:

ŠKV KCHPBO 2010, rozhodca  Margy Pratten (UK), Haydée Hope SM - Výborný 3

ŠKV KCHPBO 2010, rozhodca  Jan Ralph (UK), Elyos du Moulin du Verger - Ve─żmi nádejný (trieda šteniat)

MVP Bratislava 15.05.2010, rozhodca Malgorzata Supronowicz (PL), Haydée Hope SM - Ve─żmi dobrý (pani rozhodky┼ła si viac ako samotných psov všímala, kde má vystavovate─ż nalepené ─Źíslo, kam sa pes pri vystavovaní pozerá a do┼żadovala sa toho, aby pri kontrole chrupu boli psi v stoji a celkovo vnášala do kruhu maximum nervozity a nepohody. Tak┼że k tejto obstaro┼żnej pani rozhodkyni s jej vlastnými problémami nikdy viac  ).

MVP Bratislava, 16.05.2010, rozhodca András Korózs (HU), Haydée Hope SM - Výborný 2, res. CAC. Napriek nie dokonalému výsledku musím poveda┼ą, ┼że posudzovanie pána Korózsa bolo o milión percent profesionálnejšie a pohodovejšie, ne┼ż posudzovanie ani Supronowicz.

CVP Senec, 04.06.2010, rozhodca Jozef Mravík (SVK), Haydée Hope SM - Výborný 1
Heidinku som teraz na poslednú chví─żu musela odhlási┼ą aj z výstav v Splite, kam sme sa ve─żmi tešili, preto┼że po─Źas posledného hárania stratila komplet srs┼ą na zadku .

Fotografie
Okrem záberov všetkých spomínaných psíkov sme pridali ešte fotografie  rodi─Źov "I" vrhu - Fay a Phar Lapa, ako aj su─Źky Iorwen Irene, ktorá ostáva vo vlastníctve man┼żelov Šedivých a Iasona ┼żijuceho v Ru┼żomberoku.  Ke─Ć┼że minule sme pozabudli nahra┼ą fotografie Chivasa, pripájame ich teraz.
 
 

04.05.2010
Niektoré šteniatka máme ešte vo─żné na predaj.

Obidva vrhy sú mimoriadne vyrovnané, šteniatka sú plne socializované a so skvelými kontaktnými povahami. Aktualizované fotoalbumy si mô┼żete prezrie┼ą tu: vrh I a vrh J .
Z nášho staršieho vrhu máme u┼ż dokonca prihlásenú sle─Źnu Iorwen Irene na výstavnú premiéru v triede šteniat. Iason ┼żije v Ru┼żomberku a Ianick našiel svoj nový domov v Slovinsku.

Najdravšia sle─Źna z J vrhu  - Jolie Jersey našla svoj nový domov v susednom ─îesku, jej nádherná sestra J´Indra je rezervovaná do Po─żska.
Pre mimoriadneho psíka Jethro Jinxa h─żadáme aktívneho a zodpovedného spolumajite─ża. Na podmienky spolumajite─żstva sa informujte priamo telefonicky alebo mailom.

Jindra &  Jasmine Starý Machná─Ź

Všetky šteniatka sa vyzna─Źujú mimoriadnou kompaktnos┼ąou, skvelými povahami (socializácia prebieha pod taktovkou mojich dvoch detí, ich výmyslov a tie┼ż ve─żmi frekventovaných návštev), nadšením z aportovania a likvidácie hra─Źiek...

Odsko─Źili sme si tie┼ż na dve výstavy, zatia─ż len s Heidi, Elyosa ─Źaká výstavná premiéra v máji na ŠKV. A pokia─ż bude stvára┼ą to, ─Źo nedávno pri fotení, máme sa na ─Źo teši┼ą :-D Na výstavy sme sa tentokrát vybrali s Janou a jej ú┼żasnou krátkosrstou kóliou Nikitom.
MVP Maribor 17.04.2010: Haydée Hope SM - VD (M. Levente, H)
MVP Pohorje 18.04.2010: Haydée Hope SM: CAC, CACIB, BOB (M. Kav─Źi─ç, SLO)
Ak sa pýtate, ako sa mô┼że cez noc sta┼ą z VD─Źkového psa Ví┼ąaz plemena, odpove─Ć je jasná - musí prespa┼ą na nádhernom ran─Źi našej kamarátky Zarji (majite─żky Harley Queen SM). Fakt, ─Źas strávený tam stál absolútne za to =) V─Ćaka Zarja, Jo┼żica a všetci ostatní milí ─żudia, boli ste ú┼żasní!

A je len jasné, ┼że som si nemohla necha┼ą ujs┼ą príle┼żitos┼ą a neodfoti┼ą Lu─Źku (Harley). Tak si to vychutnajte . Okrem fotografií Lu─Źky pridávame aj nové zábery Elyosa a Heidi. Autorkou fotografií je Nikol.

2. mája absolvoval svoju výstavnú premiéru tervueren z nášho CH vrhu groenendaelov - Chaynée Chivas v triede mladých. Obstál skvele - Výborný 2 a my sme na tohto nádherného psa právom hrdí. Jeho fotografie si mô┼żete prezrie┼ą tu.

 

27.03.2010
Takmer po mesiaci sa opätovne dostávame k aktualizovaniu informácií a dop─║┼łaniu fotografií. Tentokrát to bude naozaj update skôr fotkový, ne┼ż faktový. Ono, lieta┼ą medzi dvoma de┼ąmi, dvoma vrhmi a prácou dá ─Źloveku poriadne zabra┼ą. Ob─Źas sa ešte kde-tu vsunie aj nejaká tá výstava :-D

Pridávame nové fotografie našich aktuálnych šteniat z vrhov I a J. Fotografie sme umiestnili na internetové albumy, pozrie┼ą si ich mô┼żete tu: vrh I , vrh J . Šteniatka utešene rastú, vrh I (Phar Lap X Fay Rose) je u┼ż na odber a tri šteniatka z neho u┼ż majú svoj domov. Vrh J oslávil svoj prvý mesiac ┼żivota a šteníci sa ─Źoraz viac za─Źínajú prejavova┼ą a presadzova┼ą ;-)

Utešene rastie aj nás prírastok Elyos. Prezývka Rambo ho vcelku dos┼ą vystihuje. Jeho nové fotografie si mô┼żete prezrie┼ą priamo na jeho stránke. Elyos má povahu, povedala by som - ve─żmi príjemnú na spolu┼żitie. Je pokojný, vnímavý, zvedavý, nebojácny, ale pritom sa u┼ż nau─Źil by┼ą pozorný, aby neublí┼żil hrou našej dcérke. Rád nosí v papuli, ─Źo sa dá, miluje ne┼żnú hru s našimi šteniatkami a besnú hru s našou Heidi. Verím, ┼że v lete sa mi podarí zú─Źastni┼ą sa výcvikového tábora a objavím v ┼łom ─Ćalšie skvelé vlastnosti.

Stanislavovi ─Ćakujeme za nové fotografie Parkera (Hamish SM). Zo "Semiška" zjavne vyrástol nádherný pes a my máme obrovskú rados┼ą!

No, ale nájde sa v tejto aktualizácii predsa len miesto aj pre výsledky výstav ;-)
Heidi se 7. marca zú─Źastnila MVP v rakúskom Grazi. Po ra┼łajších zmenách  všetkých BO napokon presunuli k p. rozhodcovi Erwinovi Deutscherovi (A). Didi vyhrala svoju triedu (TO, 3/3), kde získala CACA, aby sa potom sa úspešne pobila aj o svoj prvý rakúsky CACIB s ví┼ąazkami tried strednej a šampiónov. Mali sme skuto─Źne ve─żkú rados┼ą!

Svojej druhej výstavy sa zú─Źastnila aj Chloe Arsinoe SM (Bon─Źa) - 27.marca v Nitre na CVP získala u rozhodcu p. Hargitaia (H) svoj prvý titul CAJC v jedinej triede s konkurenciou. Tiborovi aj Bon─Źe zo srdca blaho┼żeláme. Aktuálne fotografie budú ─Źoskoro nasledova┼ą.

 

02.03.2010
S ve─żkou rados┼ąou oznamujeme narodenie vrhu "J" Starý Machná─Ź, šteniatok po Quincy a Sundekovi. Bábätká sa narodili v noci na 26. Februára, tak┼że na de┼ł presne mesiac po šteniatkach vrhu "I". Dvaja psy a tri sle─Źny sú ve─żkí, ┼żivotaschopní a všetci výrazne sýto─Źervení. Quika je výborná matka a nateraz o drobcoch ani poriadne nevieme, preto┼że sú neustále tíško a papkajú ;-)

Pridané fotografie nášho odchovu, brata Heidi  - Hombré Starý Machná─Ź  z nedávnej zimnej dovolenky. ─Äakujeme Gunter za všetku starostlivos┼ą, lásku a domov, ktoré u Vás Happy našiel!

Doteraz nezverej┼łovanou novinkou je import nového psíka, devä┼ątý┼żd┼łového Elyosa z Francúzska. Elyos du Moulin du Verger má zo strany otca v PP zastúpené mno┼żstvo zvu─Źných mien. Zo strany matkinej matky vedie krv úplne novú, krv pracovných a pracovitých tervuerenov s ve─żkým srdcom, ktorí však (na rozdiel od mnohých ─Źisto pracovných línií tervuerenov) majú zachovaný aj mimoriadne kvalitný exteriér. Zo strany matkinho otca je to zasa krv, ktorá v našich kon─Źinách nie je a aj inde v Európe nie je prive─żmi frekventovaná. Všetky aktuálne informácie o ┼łom nájdete na jeho stránke, fotografie lumpa a jeho predkov zase vo fotogalérii.
Myšlienka importova┼ą šte┼ła - psíka tervuerena na Slovensko, skrsla v mojej hlave u┼ż dobre pred dvoma rokmi.  Spolupracovala som pri tom s Hankou Pisar─Źíkovou (CHS Z Kovárny). A bola to práve ona, kto za─Źiatkom tohto roka objavil toto zaujímavé spojenie. Preto aj Elyos je a bude psík v spolumajite─żstve s CHS Z Kovárny, ┼żi┼ą však bude u nás doma a teda, bude náš :-D
Len hrou osudu sa dá vysvetli┼ą, ┼że majite─żkou otca Elyosa (Vizmira) a teda aj osobou mimoriadne zainteresovanou do tohto vrhu je Veronique Monet. Tá istá Veronique, u ktorej sme v roku 2003 boli (bohu┼żia─ż, neúspešne) kry┼ą našu Bimbo psom Helios des Costiéres. Helios u┼ż je v psom nebi, a Veronique má nového mladého tervíka - Vizmira, Elyosovho otca ;-). Svet je jednoducho malý :-D

Nové fotografie šteniat z I vrhu. Šteniatka sa majú k svetu, sú ve─żké, dobre ┼żivené a majú za sebou prvé od─Źervenie. Všetky za prvé dva tý┼żdne ┼żivota viac ako zdvojnásobili svoju pôrodnú hmotnos┼ą, majú otvorené o─Źka, ušká a vonku sú u┼ż aj zúbky. Ešte stále zva┼żujeme mená, u vä─Źšiny je u┼ż rozhodnuté, len pri niektorých sa nie a nie pohnú┼ą ─Ćalej ;-)

Nové fotografie rodi─Źov "I" vrhu - Fay a Phar Lapa

 

29.01.2010
22. januára sme sa s Quikou vybrali na ultrazvuk. V snehu a zime som brala Quiku, Heidi a našu malú Karolínku k nášmu veterinárovi. Naše ultrazvukové vyzeralo asi tak, ┼że ja som jednou rukou prid┼Ľ┼żala nádejnú maminu, druhou som dr┼żala Karolínku a tá zase v druhej ruke dr┼żala hyperaktívnu Heidi. Nepýtajte sa ma, prosím, ko─żko šteniatok sme videli! Podstatné je, ┼że sme ich videli :-D A ┼że sa koncom februára mô┼żeme teši┼ą na nové bábätká ;-)

23. januára sme sa s Heidi (Haydée Hope) zú─Źastnili medzinárodnej výstavy psov v Tren─Źíne, ktorá otvorila novú výstavnú sezónu na Slovensku. Heidi si v konkurencii deviatich ─Ćalších su─Źiek (v triede boli tri) po─Źínala viac ako skvele a získala CAC a tie┼ż aj svoj prvý CACIB!!!

Cestou z Tren─Źína sme sa zastavili v Soblahove u majite─żov bruškatej Fay (Fay Rose SM), ktorá bola v tom ─Źase naozaj len pár dní pred pôrodom. Všetko bolo v poriadku, Fay sa symetricky rozširovala na obe strany ;-). No a o pár dní, 26. januára nám Fay dala šes┼ą krásnych, silných a zdravých šteniatok! Dovo─żujeme si preto s hrdos┼ąou oznámi┼ą, ┼że vrh I našej chovate─żskej stanice pozostáva zo štyroch chlapcov (pôrodná hmotnos┼ą 400, 460, 480 a 500gr) a dvoch diev─Źat (420 a 480 gr). Prvé zábery uverejníme ─Źoskoro.

Nevyhýbajú sa nám ani smutné veci v ┼żivote. D┼ła 27. januára svojich majite─żov nav┼żdy opustila skvelá su─Źka, babika našej Heidi a babi─Źka našich aktuálnych šteniat Ch. GCh. Balance Starý Machná─Ź. Balance zlyhávali ─żadviny a veterinár majite─żom po vyšetrení potvrdil, ┼że jej ostávalo mo┼żno desa┼ą dní ┼żivota, navyše v bolestiach... :-(  R.I.P Balance, bola si skvelá a priniesla si do našich ┼żivotov obrovské mno┼żstvo radosti.

 

01.01.2010
Po návrate z Milána, kde sme boli kry┼ą našu Kiki, pridávame nieko─żko aktuálnych fotografií Equinox a plemenníka Sundek Summer Sunflower, ako aj fotografie zo samotného krytia. Ešte raz sa aj touto cestou chcem po─Ćakova┼ą tak Riccardovi (majite─żovi Sundeka), ako aj Pietrovi (jeho chovate─żovi), ┼że sme dostali mo┼żnos┼ą vyu┼żi┼ą tohto povahovo skvelého a krásneho psa v našom chove a za starostlivos┼ą, s ktorou sa nám spolu s Pietrovou man┼żelkou Jankou venovali.

 

28.12.2009
Za─Źiatkom mesiaca sme sa s Didi (Haydée Hope) zú─Źastnili dvoch medzinárodných výstav v Nitre. Zariskovali sme a v sobotu sme Didi nahlásili do triedy mladých a v nede─żu u┼ż do triedy strednej. Risk sa oplatil ;-) Heidinka sa v sobotu stala slovenskou junioršampiónkou a ako bonus získala dokonca aj titul BOB! Rozhodoval pán Benkovský (SVK). V nede─żu sme pod taktovkou pána Václavíka (CZ) získali v triede strednej prvý CAC a prvý res. CACIB!
Náš chov ešte zastupovala krásna ─Źierna su─Źka z nášho posledného vrhu - Chloe Arsinoe. V triede mladých získala známku Výborný 1, titul u┼ż však nie, nako─żko bola pojašená a nepredvádzala sa
Okrem toho som mala v ten víkend po prvýkrát v ruke nový fotoaparát a tak som sa "realizovala". Okrem pár nových záberov Didi Vám predstavujeme aj Chloe, a tie┼ż mladú krásnu su─Źku Hannah Anubis the Second (dcéru našej Ginger Spice). Dúfam, ┼że sa vám baby budú pá─Źi┼ą!


 

10.12.2009
Ešte raz budeme aktualizova┼ą chovate─żské zámery. Do nášho programu plánovane, ale trošku ne─Źakane vstúpilo háranie tervuerenky Fay Rose Starý Machná─Ź, ktorú sme pre jej typ, výraz a krvné vedenie v ka┼żdom prípade plánovali vyu┼żi┼ą v našom chove. Fay pochádza z medzivarietného vrhu a je priamou sestrou ─Źiernej Frederique. Má svojich spokojných majite─żov, ktorí ale nemajú zvláštne chovate─żské ambície a preto nás po┼żiadali, ─Źi by sme jej šteniatka mohli zapísa┼ą na našu chovate─żskú stanicu. Tejto prosbe, samozrejme, s rados┼ąou vyhovieme a tak mô┼żeme oznámi┼ą, ┼że v d┼łoch 25. a 27. novembra bola Fay nakrytá fauve tervuerenom zaujímavého krvného vedenia, psom Phar Lap Juvell Z Kovárny.
Viac informácií v sekcii Plánované šteniatka.

 

24.11.2009
Nové plány - jarný vrh tervuerenov a zmiešaný vrh groenendaelov!
Kone─Źne sme dostali  kladnú odpove─Ć majite─żov plemenníka oh─żadne krytia našej vyštepenej Quincy (Kl.Ch Equinox Z Kovárny). Ak všetko dobre pôjde, Quika by sa mala za─Źa┼ą hára┼ą koncom decembra. Za ┼żeníchom - s.r., p.E., Ich Sundek Summer Sunflower (fauve homozygot) sa vyberieme do Talianska. Pridávame fotografie nádejného otca a rodokme┼ł plánovaného vrhu.
Tie┼ż sme sa rozhodli opätovne nakry┼ą gronenedaelku Frederique Starý Machná─Ź pochádzajúcu z medzivarietného spojenia famózneho ─Źierneho Binta (MCh. Black Bint Z Kovárny) a našej úspešnej fauve tervuerenky Ch. GCh. Balance Starý Machná─Ź. Fanny mala svoj prvý vrh pozostávajúci z dvoch groenendaelov a jedného tervuerena tento rok v januári. Šteniatka, hoc mladé, sa javia ve─żmi s─żubne tak v povahách, ako aj v exteriéri. Definitívne rozhodnutie oh─żadne vhodného krycieho psa ešte nepadlo. Fanny by sa mala hára┼ą v pribli┼żne rovnakom ─Źase ako Quika. Quincy bude šteniatka odchováva┼ą u nás doma, šteniatka Fanny budú vyrasta┼ą u spolumajite─żov v rodine Laciho Kremmera.

 

23.10.2009
Po skuto─Źne ve─żmi dlhom ─Źase pridávame nejaké staro-nové fotografie našej Lu─Źky (Harley Queen) a Parkera (Hamish). Ospravedl┼łujem sa všetkým, ale predovšetkým majite─żom našich šteniat a psov, ┼że som ich v poslednom období zanedbávala. Všetko však bolo spôsobené maximálnou pracovnou vy┼ąa┼żenos┼ąou súvisiacou s organizáciou Svetovej výstavy psov. Pomaly sa spamätávam a dávam dokopy, venujem sa svojim dvojno┼żcom, plánujem výstavy, nové krytia a šteniatka. Tak nám dr┼żte palce.

 

27.07.2009
Dúfam, ┼że si pomaly zvykáte na nový look našich stránok a verím, ┼że na nich nájdete odpovede na otázky, ktoré Vás zaujímajú. Anglickú verziu budeme dop─║┼ła┼ą postupne.
Dnes pridávame nové fotky našich odchovov z posledných dvoch vrhov: Happy (Hombré) a Bon─Źa (Chloe Arsinoe) a staršie fotky všech predchozích odchovov. Ne─Źakanou návštevou nás tie┼ż potešili majitelia Hasty - zlyhal však fotoaparát, tak┼że fotky a┼ż z nasledujúcej návštevy.  Tak len na upokojenie zvedavcov - je ú┼żasná ;-)

 

12.07.2009
Vitajte v novom dizajne našich stránok!
Za posledné obdobie sa toho udialo skuto─Źne ve─ża. Ale ke─Ć┼że to zárove┼ł bol ─Źas pracovnej vy┼ąa┼żenosti, nedalo sa venova┼ą všetkému... Tak skúsim zosumarizova┼ą postupne všetko, ─Źo sa udialo.
Prvoradá informácia je, ┼że náš Chris má u┼ż vyše mesiaca milujúci domov, ktorý našiel v Prahe 9. Za tento domov v plnej miere "mô┼że" Lucka Kazm─Ťr─Źíková, cez ktorej stránky si nové majite─żky Chrisa našli a zamilovali. Lucka, ─Ćakujem! A tak sme ho 8. mája "pribalili" k našej mini výprave na Svetovú výstavu FMBB 2009 v Roudnici nad Labem. Chrisove aktuálne fotky si mô┼żete prehliadnu┼ą tu: http://www.hafici.cz/profily/detail/33946/
Výstavy v Roudnici (boli dve - Svetová FMBB spojená s klubovkou KCHBO a špeciálka) dopadli pre nás fantasticky. No, pre nás... Skôr pre naše dve baby - staršiu Equinox Z Kovárny a dorastenku Haydée Hope SM. V sobotu su─Źky tervuerenky posudzovala p. Pauline Stern Hanf z Belgicka a v nede─żu p. Marie France Varlet z Francúzska. Obe rozhodkyne sú špecialistky na plemeno a obe u┼ż "pískali" aj klubové výstavy na Slovensku. Naša Heidi na Svetovej výstave v sobotu získala známku Ve─żmi nadejný 1, Najlepší z dorastu (v konkurencii 5 ─Ćalších su─Źiek)a v nede─żu Ve─żmi nadejný 4. Quincy bola oba dva dni v silne obsadenej otvorenej triede Výborná. Moje po─Ćakovanie patrí všetkým, ktorí mi pomohli s vystavením diev─Źat, (ke─Ć┼że ja som oba dni pracovala ako vedúca kruhu pri tervuerenoch psoch) - Nikol, Hanke, Maruške a Markéte.
Ešte v piatok pred výstavou sme s Quincy skúsili urobi┼ą povahový test, ktorý je jednou z podmienok k udeleniu ─Źeskej selekcie. Avšak Quika si povedala, ┼że ona sa teda mera┼ą nebude... A bolo po povahovom teste :-D
Krátku správu o Roudnici uzavriem ešte informáciou, ┼że obe diev─Źatá podstúpili vyšetrenie o─Źí na dedi─Źné ochorenia, obe s negatívnym výsledkom.
Po tomto víkende sa moc odpo─Źíva┼ą nedalo, preto┼że hne─Ć vzápätí nasledujúcu sobotu sa konala Klubová výstava u nás na Slovensku s dvojicou rozhodcov z Francúzska: p. Marie Francoise Berton Sarlat (predsedky┼ła francúzskeho klubu BO) a p. Denisom Descampsom. Heidi bola posúdená pani rozhodky┼łou a získala v triede dorastu známku Ve─żmi nadejný 2 a Quincy... Quincy získala v triede otvorenej známku Výborný 1, CAC a ─îKŠ, ─Źím splnila podmienky potrebné na udelenie titulu Klubový šampión krásy KCHBO!!!
Tejto výstavy sa zú─Źastnili aj Fiona Starý Machná─Ź, ktorá v triede otvorenej získala známku Výborný 4 a mladá su─Źka Hannah Anubis the Second (dcéra našej Ginger Spice), ktorá získala Ve─żmi dobrý.
Fiona na druhý de┼ł úspešne absolvovala aj bonitáciu, a tak máme v našich chovate─żských plánoch na budúci rok v pláne kry┼ą aj ju. Výsledok RTG DBK je 0/0.
Koncom mája som sa pracovne zú─Źastnila Európskej výstavy v írskom Dubline. V Írsku mám u┼ż dlhšiu dobu "zálusk" na mo┼żné šteniatko. Momentálne ─Źakám, ako sa vyvinie celá situácia ;-)
Po návrate z Dublinu ─Źakali Heidi hne─Ć dve výstavy - premiérovo v triede mladých.  Na CVP Senec získala svoj prvý CAJC (M. Benkovský) a na druhý de┼ł na MVP Nitra dokonca CAJC, Grand Prix Slovakia Junior Winner 2009 + BOB (MVDr. Ridar─Źíková)! V závere─Źnej sú┼ąa┼żi o najkrajšieho mladého jedinca FCI skupiny I postúpila do u┼żšieho výberu rozhodcu p. Havelku.
No, a samozrejme, s dovolením autoriek Lenky Dvo┼Öákovej Burlákovej a Lucky Kazm─Ťr─Źíkovej, pripájam nieko─żko nových záberov Heidi a Quiky.
 

Submenu