Novinky > Štěňata > Aktuální  

Aktuální  


Plánovaný vrh Groenendaelů, předpoklad vyštěpení Tervuerenů (možná i gris)

krytí 16.+17.01.2018, březost potvrzena ultrazvukem

odchov u nás doma

rodokmen 

Otec: 
Noble Black Archi z Kovárny
Matka: 
Hannah Black z Kovárny
Ch.NOBLE BLACK ARCHI z Kovárny
HD A, ED 0/0, SA 0, DOV prostý, DNA cp
PT91/A/O2P,2P
ZZO, ZOP, ZVOP, OB-Z, OB1

 
Int.Ch. HANNAH BLACK z Kovárny 
HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., PL 0/0, DOV prostý, DNA vp
PT75/O2P,2P
FH2, FPr3, ZPS1, ZM, ZPU1, ZZO1, ZZO, OB-Z, OB1, HWT Ts., IHT1, ZVOP, ZOP, BH

Pro první vrh Hannah jsme vybrali Archiho z našeho chovu. Hannah je v současnosti mezi groenendaely zřejmě chovným jedincem s nejvíce zkouškami. Do svých  4 let jich zvládla 17 z různých disciplín, od poslušnosti, přes obedience, pasení až po trojkové stopařské FPr3 či speciálku ZPS1 a FH2 a ještě nekončí ;-) Má za sebou také velké množství závodů s krásnými výsledky, většinou stojí "na bedně". Je pracovitá, s opravdu velkým nadáním pro pachové práce (žádný div, její polobratr po stejné matce Xpert Zealous z Kovárny má kromě pracovní selekce a 25-ti zkoušek z výkonu! také CACT ze stopařiny, jako jediný dlouhosrstý BO v ČR). Přála bych jí být více přátelská s cizími a právě to věřím, že vylepší Archi, naprosto otevřený, kterého mají všichni návštěvníci v první sekundě v náručí.  Stejně otevření jsou i Archiho sourozenci a k tomu ještě všichni velmi vyrovnaní a pracovití s parádní razancí a odvahou na obranách.  
Sourozenci Hannah i Archiho mají rovněž zkoušky z výkonu - pasení, všestranný výcvik.

Oba rodiče plánovaného vrhu mají tmavé oko, malé ucho a spoustu srsti, stejně jako líbivý exteriér, takže věříme, že štěňátka budou vhodná i na výstavy. Archi je prověřený heterozygot pro černou barvu, dává také Tervuereny v barvách rezavých i šedých, u Hannah je rovněž předpoklad, že by mohla být heterozygot; u obou se předpokládá, že budou předávat velké masky. V nejlepším případě budeme mít tříbarevný vrh ;-)

Hannah je spoluvlastněná, cvičená i hýčkaná Dášou Burešovou, ale vrh bude odchovávat u nás.


 

Tervuereni - krytí 08.02.2018

odchov v rodině Andrey Pavlíčkové 

zahraniční krytí v Holandsku

rodokmen

Otec: 
Patriot Vitris Bohemia
Matka: 
Little Unai z Kovárny
PATRIOT Vitris Bohemia
HD A, ED 0/0, OCD neg., CEQ/CES neg.
Povahový test NL "Met Lof" - nejvyšší skóre
BOS, CACIB, CAC, res.CAC (vše v NL)
Agility 2


 
s. Int.Ch.LITTLE UNAI z Kovárny
HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., DOV prostý
SDCA1 N/N, SDCA2 N/N
PT96, CSAU Exc., TAN Exc.
ZVOP, HWT Ts.
InterChampion CIB a CIE, Champion CZ+SK+PL, Grand Champion CZ+SK, Club Champion CZ+SK, Junior Champion CZ+SK, Selekce ČR

 

Chilli (Little Unai) jsou čtyři roky a toto krytí je její první. Chilli je menší fena vyvážené stavby těla a krásné hlavy, především je to ale fenka s báječným temperamentem, extrémně otevřená a přátelská, s velkou chutí do práce, absolutně nereagující na střelbu či jiné zvuky. Chilli otec pochází ze zajímavé krve - z chovu člověka, který kašle na módní plemeníky ať z pracovních či exteriérových linií a jede si to svoje ... a daří se mu odchovávat hezky vypadající zvířata se super povahou, ačkoliv nestojí na těch nejvyšších příčkách výstav a závodů. Drží si svojí krev do velké míry jinou, než je zbytek Evropy. A tak i naše Chilli má v nové krvi potenciál, který mnoho jiných psů nemá. Pro krytí jsme vybrali psa z českého chovu, žijícího v Holandsku, ale velmi zajímavé krve, značně nové jak pro ČR, tak pro Evropu. Morris (Patriot) je středně velký pes správné síly kostry, nepatrně delší v bedrech, velmi hezká samčí hlava se super uchem a výrazem. Krásná sytě rudá barva. Jeho největší předností je fantastická povaha, nekomplikovaný, otevřený, přátelský, pozitivně naladěný pes s velkou chutí dělat cokoliv, co pro něj majitelé vymyslí. Bez reakce na střelbu. Vyrovnaný navzdory tomu, čím v mládí prošel. Pravidelně se věnuje Agility, kde běhá momentálně v LA2, ale na zkoušku si dal i obranářský víkend a vedl si skvěle.  Co se týče rodokmenu, je synem našeho importovaného Elyose (1/4 pracovní krve ze starých linií du Musher - End, Jenna, atd) a feny vyštěpené z Malinoisů.

Předpokládáme štěňátka s dostatečně hezkým exteriérem, ale hlavně parádní povahou, s čistou hlavou a chutí do práce a sportu, ale také nekomplikované psy pro každodenní soužití. Štěňátka ponesou přes 50% krve, která není u evropských tervuerenů běžné. Hledáme aktivní zájemce o plemeno.

 

Záznamy přijímáme ihned.

 


V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 608 870 565 nebo hana@zkovarny.com

Z Kovárny - Groenendael, Tervueren, Malinois