Novinky > Štěňata > Plánovaná

Plánovaná

Plánovaný pracovní vrh Groenendaelů - vůbec poprvé v ČR vrh s výraznou většinou pracovní krve

krytí - cca léto 2017

rodokmen


Otec: 
Giro z Kovárny
Matka: 
Wania Black z Kovárny
 GIRO z Kovárny (tervueren)
HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., SDCA1 N/N, DNA vp
IPO2, BH, PT97/A/O1P,1P
připravován na závodní kariéru
sociální pes s obrovskou chutí do práce a nekompromisníma obranama
 WANIA BLACK z Kovárny (groenendael)
HD A, ED 0/0, DOV prostý
PT97
sociální nebojácná fena, s velkou chutí do práce, žije jako rodinný pes, sourozenci IPO3 a několikanásobná účast na MS BO Agility


Wania je sedmiletá fenka z krytí ve Francii šampionem ringu - s.r.ut.Rex du Champ Boulet. Celý vrh (i ten předchozí) je zdravý, všichni jsou rentgenovaní (HD A) a sourozenci, kteří jsou cvičeni, mají velké úspěchy v práci. Wania je sice jen rodinný pes, to jí ale neubírá na skvělé povaze. Děkuju moc její majitelce, že mi Wanii na tento vrh zapůjčí!

Vrh, ve kterém se narodil Giro je rovněž velmi úspěšný ve výcviku, všichni sourozenci jsou rentgenovaní (HD A) a uchovnění a všichni se připravují na závodní kariéru.

Wania by měla být homozygot, takže všechna štěňátka očekáváme pouze v černé barvě. Vrh bude vhodný na výcvik a sport - ať už IPO, Ring, Agility, Obedience.... babička dokonce aktivně pase, tak možná i pasení. Především usilujeme o psy, kteří nejen že mají velkou chuť do práce a pevné nervy, ale také jsou schopní žít normální rodinný život. Oba rodiče žijí v rodině, bez problémů tolerují děti i jiná zvířata. Co se týče exteriéru, sice se snažíme o nějaký slušný průměr, funkční tělesnou stavbu a typický výraz, ale pro výstavní fanatiky tento vrh skutečně nebude.

Rodokmen je plný špičkových pracovních psů, lze zde nalézt jak Groenendaely, Tervuereny, tak Malinoise.  Oba dědové vrhu mají vrcholové zkoušky a úspěšnou účast na mistrovských a výběrových závodech, jeden v IPO, druhý ve fr.Ringu. Šampiony práce a účastníky vrcholových závodů najdete i v dalších generacích.

Záznamy přijímáme ihned.

 


Plánovaný vrh Groenendaelů, předpoklad vyštěpení Tervuerenů (možná i gris)

krytí - cca léto 2017

Otec: 
Noble Black Archi z Kovárny
Matka: 
Hannah Black z Kovárny
Ch.NOBLE BLACK ARCHI z Kovárny
HD A, ED 0/0, SA 0, DOV prostý, DNA cp
PT91/A/O2P,2P
ZZO, ZOP, ZVOP, OB-Z, OB1

 
Int.Ch. HANNAH BLACK z Kovárny
HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., PL 0/0, DOV prostý, DNA vp
PT75/O2P,2P
FPr3, ZPS1, FH1, ZM, ZPU1, ZZO1, ZZO, OB-Z, OB1, HWT Ts., IHT1, ZVOP, ZOP, BH

Pro první vrh Hannah jsme vybrali Archiho z našeho chovu. Hannah je v současnosti mezi groenendaely zřejmě chovným jedincem s nejvíce zkouškami. Do svých  4 let jich zvládla 16 z různých disciplín, od poslušnosti, přes obedience, pasení až po trojkové stopařské FPr3 či speciálku ZPS1 a FH1 a ještě nekončí ;-) Má za sebou také velké množství závodů s krásnými výsledky, většinou stojí "na bedně". Je pracovitá, s opravdu velkým nadáním pro pachové práce (žádný div, její polobratr po stejné matce Xpert Zealous z Kovárny má kromě pracovní selekce a 25-ti zkoušek z výkonu! také CACT ze stopařiny, jako jediný dlouhosrstý BO v ČR). Přála bych jí být více přátelská s cizími a právě to věřím, že vylepší Archi, naprosto otevřený, kterého mají všichni návštěvníci v první sekundě v náručí.  Stejně otevření jsou i Archiho sourozenci a k tomu ještě všichni velmi vyrovnaní a pracovití s parádní razancí a odvahou na obranách. 
Sourozenci Hannah i Archiho mají rovněž zkoušky z výkonu - pasení, všestranný výcvik.

Oba rodiče plánovaného vrhu mají tmavé oko, malé ucho a spoustu srsti, stejně jako líbivý exteriér, takže věříme, že štěňátka budou vhodná i na výstavy. Archi je prověřený heterozygot pro černou barvu, dává také Tervuereny v barvách rezavých i šedých, u Hannah je rovněž předpoklad, že by mohla být heterozygot; u obou se předpokládá, že budou předávat velké masky. V nejlepším případě budeme mít tříbarevný vrh ;-)

Hannah je spoluvlastněná, cvičená i hýčkaná Dášou Burešovou, ale vrh bude odchovávat u nás.


 

 Více informací ke všem vrhům rádi podáme na požádání.

Rezervace již nyní - kontaktujte nás!

Z Kovárny - Groenendael, Tervueren, Malinois