Devi

Devi

 

s.r. s. T.s. Se Sw DARING DEVIL du Crépuscule des Loups

narozen:  04.01.2008
zapsán:  LOF 1.B.BEL 20244/MALINOIS, CMKU/BOM/3292/-08/08
chovatel: Philippe Suter, Francie
majitel: Šárka Velčovská, z Janovického údolí
                   + Hana Pisarčíková, z Kovárny
Devi žije se Šárkou v Janovicích - www.daringdevil.com

zdraví:  plnochrupý, nůžkový skus, varlata OK,
             bez známek epilepsie
             DKK 0/0 (HD A), DLK 0/0, SA neg. (páteř OK)
             DOV prostý - oči OK (6/2010, 6/2013)
             DNA ověřený původ (DNA vp)

chovnost: Chovný pes, 62/62 cm, PT 97/A/O1P,1N
                   Sujet Reccomandé Francie, Selekce CZ,
                   Selekce HU, Selekce NL práce i krásy,
                   CSAU, TAN Ch.Exc.+, PT HU Výb.
 

fotogalerie    videogalerie   www stránky


Začátkem roku 2007 jsem se rozhodla, že se už nemůžu dívat na to, jak jedna z nejkrásnějších malinois fen, co jsem znala, zůstává nevyužitá. Maugré (s.r. s. Ch. Maugré Bohemia Alké) žila s mojí kamarádkou na Slovensku a její tehdejší manžel nechtěl slyšet ani slovo a hordě malých, akčních a špatně prodejných maliňáčků. A tak Maugré stárla... Když jí bylo šest let, dohodla jsem se s její majitelkou Biankou, že Maugré použiju v chovu sama. Začala jsem se shánět po potencionálním ženichovi a Maugré zatím prohárala, protože jsem kvůli porodu jiné feny nemohla odjet.  Na další hárání už jsem měla železnou jistotu, že chci použít psa s.r.Ch.Uillean du Mas de Lavandes, který je nejen krásný, ale i v praxi využíván v záchranné brigádě. Uilleana jsem viděla ve Francii a moc se mi líbil. Jenže další hárání padlo na leden a na nejlepší krycí dny zavalila Evropu sněhová kalamita.  Krytí jsem nechtěla obětovat, jenže pouhá cesta na Slovensko nám zabrala 3x tolik času a většina řidičů se ani neodvážila vyjet. Jet v tomto počasí 3000 km za Uilleanem a zpět zavánělo sebevraždou. Nakonec jsem zvolila náhradní řešení, "jen" 500 km od nás vzdáleného krásného a mnoha zkouškami ověnčeného psa v Německu. Ten však Maugré ani po celodenním snažení nenakryl. Vraceli jsme se zmrzlí, vyčerpaní a zklamaní. Stále ještě zůstávala šance nakrýt Maugré na další hárání, byť jí bylo už sedm let. Aby však  problémů nebylo málo, Maugré si následně zlomila nohu natolik komplikovaným způsobem, že jakékoliv krytí nepadalo do úvahy.
Celou tu dobu, co jsem chtěla krýt Maugré, jsem byla v kontaktu se Šárkou, kterou jsem znala z dob mých "belgičáckých začátků".  Šárka už dříve měla malinoise, ti však stářím umřeli a tak chtěla nového. Chtěla však malinoise nejen inteligentního, ale také krásného a vybrat ho v ČR nebylo až tak jednoduché. Tehdy jsme se dohodli, že si veme štěně po Maugré. Když celá akce s Maugré nedopadla, začali jsme se poohlížet po štěněti v zahraničí.
Jako první padly do našeho hledáčku všechny Uilleanovy nevěsty.  Ale ani tam nám nebylo přáno. U první feny majitel prošvihl nejlepší dny, další se nechtěla nechat nakrýt a na inseminaci také nezabřezla, třetí nezabřezla. Už to vypadalo, že snad štěně nikdy mít nebudeme.
Pak jsem našla noticku, že Philippe Suter kryl krásnou Vanille z mezivarietního krytí po nezapomenutelném Gourouvi a fantastické Reglisse velmi známým plemeníkem Aramisem.  Štěňátka už byla na světě, navíc ve vrhu byli dokonce 5 pejsků, bylo tedy z čeho vybírat. Se Šárkou i Philippem jsme se rychle domluvili a pak už jen čekali na den "D".
Pro Deviho jsme si jeli se Šárkou, jejím synem a dvěma kamarády, plné auto lidí a plni očekávání. Deviho jsme měli přebírat u Philippa, i když se narodil u Martine Leys, majitelky Vanille. Jak se ukázalo, přebírání štěněte (odchovávaného v málem sterilním prostředí) v hlučném, studeném a celkově neútulném psím salóně plném lidí a cizích psů teda zrovna není nejlepší nápad. Naštěstí to na Dybovi nenechalo trvalé následky.
Dybo je velký a silný pes, s pěknou silnou kostrou, krásnou hlavou a výrazem, černým okem, sytou pomerančovou barvou. Spojuje v sobě přesně to, co standard chce - tedy robustní sílu i eleganci.  Jeho první výstavní výsledky napovídají, že bude obávaným soupeřem.  Spolu se Šárkou tvoří harmonický tým - Šárka jej zasvětila do tajů stop, obran, poslušnosti i agility a Dýbo se s nadšením vrhá do všeho.
Přezdívky: Devi, Dybo, Dyban
Zvláštnosti: miluje balonky, s balonkem v hubě i usíná, zbožňuje jízdu autem a je ochotny nastoupit do jakéhokoliv otevřeného auta, je to pažravec, který sežere i kus suchého chleba


Výstavy: Sujet Reccomandé Francie, Selekce CZ, Selekce HU, Selekce NL práce i krásy, FCI InterChampion (splněny podmínky), Champion Francie, GrandChampion CZ, Champion CZ, Champion SK, Champion PL, Junior Champion CZ, Junior Champion PL, Junior Champion SK, Klubový Champion KCHBO, Klubový Champion KCHPBO (SK), Světový vítěz BO (FMBB) 2010, Nejlepší pracovní BO Nationale d'Elevage Franice 2010, 22x BOB, 2x BIS Baby, Vítěz speciální výstavy CZ, SK, Německa a 2x Francie, Klubový vítěz SK, 3x Nejlepší pes na KLV CZ, BOB na KLV Maďarska, 2x Národní vítěz...Kompletní výsledky výstav
   
Výcvik: ZVV1, IPO-V, FPr2, UPr1, ZZO, BH, CANT, CSAU, TAN Ch.Exc.+, PT 97/A/O1P,1N, PT HU Výb.   Výsledky výcviku
   
Odchovy: Chovný pes, 62/62 cm, PT 97/A/O1P,1N, Selekce ČR (s.) 2010, Sujet Reccomandé Francie (s.r.) 2009 a Selekce Maďarska (T.s.) 2011, Selekce NL krásy (Se) 2012, Selekce NL práce (Sw) 2012
krytí a potomci na webu Dýbana  Výsledky výcviku

 

Rodokmen

WCh., FCh., NLCh., LUXCh.

R.E. Aramis du Hameau St.Blaise

CSAU, TAN Ch.Exc.+
HD A
DNA cp

FCh.
s.r. Jones du Buis d´Aps
TAN Ch.Exc.+, Mondioring 1
HD A

R.E. Maubray du Maugré
HD A

FCh.
s.r. Hazur du Buis d´Aps
HD A

FCh.
R.E. Une Fauve du Hameau St.Blaise
CSAU, TAN Champ.
HD A

Int.Ch., WCh., FCh., BCh., NLCh., LUXCh., DCh.
R.E. Steed du Hameau St.Blaise
CQN, IPO1, TAN Champ.Exc+
HD A
BCh., LUXCh.
R.E. Lady de la Casa du Barry
TAN, HD A

FCh.

R.E. Vanille du Crépuscule des Loups

CSAU, CANT,
TAN Ch.Exc.+

HD A
DNA cp

USACh., MonCh., USAGrandCh., ROM
R.E. Gourou du Crépuscule des Loups
HD A, ED 0/0, PRA/C neg.
(tervueren)

FCh., LUXCh., EurCh.
R.E. Áres du Bois du Tot
TAN Ch., HD A
Esy du Crépuscule des Loups
HD A

R.E. Reglisse de la Terre Aimée
HD A
(malinois)

R.E. Maubray du Maugré
HD A

R.E. Nora de la Terre Aimée
TAN, HD A

Podrobný až 7-mi generační rodokmen s bližšími informacemi o předcích najdete v databázi KCHBO zde

 

Z Kovárny - Groenendael, Tervueren, Malinois