Chovní psi z našeho chovu

Na této stránce bych ráda představila chovné psy, které jsme odchovali. Tito chovní psi nejsou v našem majetku, ani s námi nebydlí, přesto by byla škoda je nepředstavit.
Všichni uvedení psi mají splněné všechny podmínky do chovu požadované v jejich zemi, v případě zemí, které nepožadují nic, jsou zde uvedeni jen psi se zdravotními testy.
Kliknutím na jméno psa se dostanete na více podrobností o psu i jeho sourozencích.

VALENTINO z Kovárny

HD A, oči opakovaně OK

majitel: Angela Mosslin + Phil Sharp, Velká Británie

Menší, kompaktní pes s vynikající barvou a maskou, velmi přátelský a sociální, věnuje se výcviku obedience, na svém kontě má mnoho zkoušek z obedience, stejně jako výstavních úspěchů z ČR, Velké Británie a Belgie.

Ch. VAQUERO VISION z Kovárny

HD A, oči OK

majitel: Josef Kvíčera, ČR (východní Čechy)

Velký a silný pes s perfektní barvou a maskou, silná kostra, lehce delší ve hřbetě, velmi přátelský, temperamentní, bez reakce na střelbu, s majitelem rekreačně docházel na cvičák a splnil zkoušky ZM a ZVV1. Na výstavách Champion ČR.

Ch. VALIANT VISION z Kovárny

HD A (OFA Good), ED 0/0 (OFA Normal), oči opakovaně OK, Thyroid, Patella a vyš.srdce OK

majitel:  Muriel Tringley, Kanada

středně velký pes světeljší barvy, plné masky, ve výraze velmi podobný na otce, přátelský, výstavně úspěšný (Champion USA, Kanady), zkoušky poslušnosti.

JCh. XTREME BLACK z Kovárny

HD A, oči opakovaně OK

majitel: po smrti pův.majitelky Pavel Dřímal, ČR (Praha)

středně velký velmi kompaktní a elegantní pes s krásným výrazem, bohatým osrstěním, velkým bílým znakem na hrudi, velmi temperamentní povaha, bez reakce na střelbu, bláznivý aportér.

JCh. ZANY JUVELL z Kovárny

HD A, ED 0/0, OCD neg., oči OK

majitel: August + Brigitte Zach, Rakousko

menší kompaktní pes výrazně syté oranžové barvy a plné masky, velmi temperamentní, bez reakce na střelbu, zkoušky BgH2 a Agility 2, výstavní úspěchy v Rakousku.

z. Ch. ARGENT BRUT z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči opakovaně OK

majitel: MVDr.Veronika Smějová, ČR (Severní Morava)

středně velký pes, vyštěpený z Groenendaelů, stříbrné barvy, menší masky, krásná srst, temperamentní a dominantní povaha bez reakce na střelbu. Sid pracuje zejména v záchranařině, kde má na kontě spoustu zkoušek (jako první Tervueren v ČR má i Atest Ministerstva vnitra) včetně účasti na MS záchranářských psů všech plemen a získal Selekci práce,  ale složil i zkoušky IPO1 a stopařské FPr3. Vystavován byl jen málo, přesto získal titul Championa ČR.

Ch. BLACK MAGIC z Kovárny

HD A, oči OK

majitel: Miloslav Macák, ČR (Východní Čechy)

vysoký kompaktní pes s nádhernou klasickou hlavou, perfektní výraz, velmi socializovaný, vstřícný a přátelský, bez reakce na střelbu, se zájmem v obranách, které předvedl i v rámci povahového testu. Výstavně velmi úspěšný.
Černý homozygot.

Int.Ch. BRAT BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK, DNA cp

majitel: Diane Buytaert + Eric Goyvaerts, Belgie (od 11/2006)

vysoký velmi kompaktní pes s krásným osrstěním, silná samčí hlava, pěkný výraz, perfektní pohyb, velmi přátelská vyrovnaná povaha, bez reakce na střelbu. Výstavně velmi úspěšný nejen v Belgii.
Černý homozygot.

BEST OF BLACK z Kovárny

HD B, oči OK, DNA cp

majitel: Jaroslav Kyselák, ČR (severní Morava)

Vysoký elegantní pes s překrásnou hlavou s perfektními liniemi i výrazem, velmi pěkné osrstění, velmi přátelská povaha, fanatický aportér, bez reakce na střelbu, bohužel majitelé nenašli zálibu ve výstavách, přestože Best na nich byl velmi úspěšný.
Černý homozygot.

Ch. FAIR PLAY z Kovárny

HD A, ED 0/0, páteř OK, oči OK, DNA vp

majitel: Daniela Kejzlarová, ČR (východní Čechy)

Menší, velmi kvadratický a kompaktní pes syté pomerančové barvy, menší masky, černé oko, perfektní temperamentní a velmi přátelská povaha, fanatický aportér, bez reakce na střelbu. Věnuje se zejména Agility, kde je v nejvyšší třídě Agility 3, ale byl šikovný i v obranách. Výstavně velmi úspěšný.

Ch. HARLEM BLACK z Kovárny

HD A (OFA Good), ED 0/0 (OFA Normal),
Thyroid Normal, oči opakovaně OK

majitel: Lisa Mahoney + Pat Morgan, USA

Střední kompaktní pes, krásného výrazu, hustého osrstění, velmi přátelské povahy, věnuje se hlavně Agility a výstavám.

Ch. CHICO z Kovárny

HD A (OFA Exc.), ED 0/0 (OFA Normal), Thyroid OK,
Vyš.srdce OK, opakované vyš.očí OK

majitel: Hannah Medford Brannigan, USA

vyšší sytě zbarvený pes s menší maskou, velmi elegantní, skvělé vyrovnané sebevědomé povahy, přátelský, neutrální ke psům, nadšený obranář, bez reakce na střelbu, věnuje se především obedience, kde je velmi úspěšný.

KEEN ODY z Kovárny

HD A, oči OK

majitel: Seppie Jansma, Holandsko

menší, velmi kompaktní a sytě zbarvený pes s plnou maskou, přátelské, temperamentní povahy, který našel zalíbení především v Agility

Ch. LUTIN z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK, DNA cp

majitel: Lenka Krejčová, ČR (východní Čechy)

vysoký pes s velmi krásnou dlouhou hlavou, černým okem, pěknou maskou a výrazem, lehce delší v kostře, s veselým ocasem, sytou fauve barvou. Přátelský, temperamentní, šílený aportér, bez reakce na střelbu, složeny zkoušky agility, stopařiny ale i všestranného výcviku (s obranou). Předvedl nepovinný cvik obran na povahovém testu.

s.r. Se Ch. MILAN BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/0,  oči OK, DNA cp

majitek: Anne Soukka + Piia Salonne, Finsko (od r.2011)

středně velký pes výborné přátelské a vyrovnané povahy bez reakce na střelbu, který svou kariéru odstartoval až po změně majitele v roce 2011, ale již má na svém kontě několik šampionátů včetně titulu Champion Holandska či FCI Evropský vítěz

černý heterozygot

Ch. MYSTIC BLACK z Kovárny

HD A, ED 1/0, oči OK, DNA cp

majitel: Thomas Nallin, Německo

menší, kompaktní pes z mezivarietního krytí, s krásnou hlavou a výrazem, velmi elegantní, krásné osrstění, vyrovnaná přátelská povaha, bez reakce na střelbu, výstavně velmi úspěšný.
Černý heterozygot (s vlohou pro Tervuereny)

s. Int.Ch. NODDY BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči opakovaně OK, DNA cp

majitel: Jana Gollová, ČR (severní Čechy)

středně velký pes klasického typu hlavy, krásný výraz, tmavé oko, kvadratický, velmi silně osrstěný, extrémně přátelský, veselý pes, vyrovnaný, věnuje se všestrannému výcviku, kde již splnil zkoušky s obranou a je výstavně velmi úspěšný. Předvedl nepovinný cvik obran na povahovém testu.
Černý heterozygot (s vlohou pro Tervuereny)

Ch. NOBLE BLACK ARCHI z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, oči opakovaně OK, DNA cp

majitel:  Andrea Pavlíčková, ČR (jižní Morava)

menší, velmi kvadratický a kompaktní pes s perfektní hlavou a výrazem, velmi silným osrstěním, velmi přátelský, extrémně temperamentní, šílený aportér, bez reakce na střelbu, vášnivý obranář - obranu předvedl i na povahovém testu. Věnuje se obedience, všestr.výcviku i výstavám.
Černý heterozygot (s vlohou pro Tervuereny)
 

Ch.ONCE MORE BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, oči opakovaně OK, DNA vp

majitel: Martina Linhartová, ČR (východní Čechy)

velký a silný pes, s krásným výrazem, tmavým okem, malým uchem, silnou kostrou, vesele neseným ocasem, výbornou vyrovnanou, přátelskou povahou bez reakce na střelbu, kterou skvěle uplatňuje v záchranařině, což je jeho hlavní náplní.
Černý homozygot

 

PHANTOM OF JUVELL z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK

majitel: Marcela Štemberová, ČR (střední Čechy)

drobnější kvadratický pes se vzornou klasickou hlavou, perfektními líniemi, malým uchem, černým okem, sytá fauve barva, menší maska, vesele nesený ocas. Přátelská, velmi temperamentní povaha bez reakce na střelbu.

PHAR LAP JUVELL z Kovárny

HD A, oči OK

majitel: Miroslav Jando, Slovensko

drobnější, elmi kvadratický pes s krásnou siluetou, pěkná hlava i ucho, středně hnědé oko, mahagon barva s více charbonáží. Velmi přátelská, temperamentní povaha s chutí do práce, nadšený aportér, bez reakce na střelbu.
Fauve heterozygot (s vlohou pro gris)

s.r. s.. T.s. Se. Sw. Int.Ch. SAPHIR ZEALOUS z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči opakovaně neg., DNA cp

majitel: Kateřina Čechová, ČR (jižní Morava)

středně velký velmi elegantní a kompaktní pes se vzornou hlavou, černým okem, krásným výrazem, mahagon barva se středně charbonáže a velkou maskou. Perfektní vyrovnaná, přátelská povaha, fanatický aportér, nadšený obranář, cvičí a má zkoušky ze všestranného výcviku (s obranou). Předvedl nepovinný cvik obran na povahovém testu. Výstavně velmi úspěšný v ČR i zahraničí, selekce ze čtyř zemí, včetně selekce práce. Fauve heterozygot (s vlohou pro gris)

TARKUS BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK

majitel: Alexey Shulman + Kira Chuprova, Rusko

Tarkus je pes z pracovní krve, syn ringového šampiona práce. Na svůj rodokmen je ale stále typickým představitelem plemene. Je to pracovitý, tvrdý pes bez reakce na střelbu, dobře socializovaný a schopný žít v rodině, má složené zkoušky IPO3
pravděpodobně černý homozygot

VAGABOND BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK

majitel: Rebekka Stewart, Dánsko

středně velký mladý pes pocházející z mezivarietního krytí, hezký výraz a oko, stále potřebuje ještě dospět, temperamentní povaha
Černý heterozygot (s vlohou pro Tervuereny)

Xpert Zealous z Kovárny

t.,XPERT ZEALOUS z Kovárny

HD A, ED 0/0, DNA vp

majitel: Ladislav Pánek, ČR (jižní Morava)

středně velký a výrazně kvadratický pes s krásným výrazem, malým uchem, sytou barvou a plnou maskou. Pochází z mezivarietního krytí. Xpert je temperamentní, pracovitý a přátelský pes bez reakce na střelbu, vynikající stopař, má složeny vrcholové zkoušky stopařiny (IPO-FH, FH2, FPr3), stejně jako všestranné IPO. Účastnil se výběrových závodů i mistrovství a je držitelem pracovní selekce a čekatele pracovního šampiona CACT

Zephyr Uphen z Kovárny

Ch. ZEPHYR UPHEN z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK, DNA cp

majitel: Jana Novotná, ČR (Vysočina)

menší, výrazně kvadratický pes se vzornou hlavou, překrásným okem, uchem a výrazem. Krásně vyjádřená hříva, čistá hris barva. Zephyr je přátelský, nekomplikovaný, hravý pes bez reakce na střelbu. Rekreačně cvičí obranu a pasení.

Absolut Black z Kovárny

ABSOLUT BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/1, oči OK, srdce OK

majitel: Maarit + Kristiina Alppinen, Finsko

Středně velký pes pocházející z mezivarietního krytí, s krásnou hlavou a výrazem, malým uchem, velmi kvadratické stavby těla. Přátelský, temperamentní a pracovitý pes. Přestože potřebuje ještě čas dospět, má již několik hezkých výstavních úspěchů.

Azure Arrow z Kovárny

AZURE ARROW z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., oči OK, DNA vp

majitel: August + Brigitte Zach, Rakousko

Středně velký pes, elegantní, jemnější hlava, krásný výraz, sytá barva, více charbonáže. Velmi temperamentní, přátelský, pracovitý, bez reakce na střelbu. Minimálně vystavován, ale s úspěchy, zkoušky agility a poslušnosti.

s.Int.Ch.BLACK BANDIT z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., oči opakovaně OK, DNA vp

Majitel: Taranzovi, ČR (Východní Čechy)

Velký a statný pes, klasické modelace hlavy, s malým vysoko nasazeným uchem a tmavým okem, s naprosto perfektním hrudníkem, předhrudím a sílou kostry, čistě černé barvy.  Temperamentní aportér,  s chutí do práce a s vlastním názorem :-)
Černý heterozygot (s vlohou pro gris)

s.JCh. BLACK BLADE z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, oči opakovaně OK, DNA vp

Majitel: Steffi Wolf, Německo

Velký a statný pes, tmavé oči, malé vysoko nasazené uši, výborný hrudník, silná kostra, množství srsti. Přátelský, sebevědomý, nebojácný pes, aportér s velkou chutí do práce, bez reakce na střelbu.

C Ya Soon! z Kovárny

C'YA SOON! z Kovárny

HD A, ED 0/0, OCD neg., oči opakovaně OK

Majitel: Enni Sormunen + Piia Salonen, Finsko

Středně velký pes krásné klasické hlavy s tmavým okem a malým uchem, velkou maskou, pocházející z mezivarietního krytí. Velmi přátelská, hravá a temperamentní povaha s chutí do práce, bez reakce na střelbu. Majitel veselého ocasu :-) (jen pro fenky s perfektním ocasem)

Cute Black Cannibal z Kovárny

CUTE BLACK CANNIBAL z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči opakovaně OK

Majitel: Jannike Steindal Nordanger, + Ada Elin Ekeland + Anita Ragnarsdotter, Norsko

Středně velký pes, velmi krásné hlavy a výrazu, vysoko nasazeného tmavého ucha, ještě potřebuje čas se dodělat, přesto již několik hezkých výstavních úspěchů. Přátelská, hravá povaha s chutí do práce, bez reakce na střelbu.

Cappucino in Black z Kovárny

CAPPUCINO IN BLACK z Kovárny

HD A, ED 1/0, oči opakovaně neg.

Majitel: Siru Heinonen, Finsko

Středně velký pes, ušlechtilé hlavy, přátelská, hravá povaha s chutí do práce. Pouze pro plnochrupé feny. Na výstavách BOB, BOS.

Cocaine z Kovárnyx

COCAINE z Kovárny

HD odpovídá B (BVA 13:4), oči opakovaně OK

Majitel: Angela Mosslin, Velká Británie

Velký a silný pes s perfektní kostrou, výborný hrudník, klasická hlava, tmavé oko, sytá barva, velká maska. Velmi vyrovnaný, sebevědomý, vysoce pracovitý pes. bez reakce na střelbu. Výborná z klubovek, zkoušky poslušnosti.

Decent Demon z Kovárny

Ch. DECENT DEMON z Kovárny

HD B, ED 0/0, SA 0, oči neg., DNA vp

Majitel: Jana Sommrová (východní Čechy)

Menší pes správné síly kostry s klasickou hlavou a překrásným výrazem, úplně černé oko, velmi bohaté sytě rudé osrstění. Demča je velmi hravý, pracovitý, bez reakce na střelbu. Má mnoho zkoušek z výkonu, specializuje se na pasení, z kterého má nejvyšší zkoušky IHT3. Kromě toho cvičí obrany i obedience (účast na MS BO v Obedience)
 

Eager Enricco z Kovárny

EAGER ENRICCO z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, oči OK, DNA vp

Majitel: Libor Dušek, ČR (východní Čechy)

Středně velký pes výborné kostry, spíše klasický typ, sytá barva, více charbonáže, střední maska.  Výborná kvalita srsti. Velmi vyrovnaný, pracovitý, nebojácný pes, bez reakce na střelbu. Cvičí sportovní výcvik, má ale fantastickou vlohu pro pasení, bohužel dále nerozvíjenou. Výborná z klubovky.

Especial Fool z Kovárny

ESPECIAL FOOL z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK, DNA vp

Majitel: Libor Kvapil, ČR (severní Morava)

Vysoký, kvadratický pes, výborné kostry, klasická hlava, sytá barva, více charbonáže, střední maska. Velmi vyrovnaný, nebojácný, pracovitý pes. Výborný v obranách.
Minimálně vystavován - Národní vítěz, BOB.

Espero Ero z Kovárny

ESPERO ERO z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK, DNA vp

Majitel: Rebekka Stewart, Dánsko

Středně velký, kompaktní pes, klasická hlava, trochu konvexní uši. Na klubovce CAC, BOS. Přátelská, vyrovnaná povaha.

Gangster z Kovárny

GANGSTER z Kovárny

HD A, ED 0/0, DNA vp

Majitel: Zuzana Pčolárová, SK (střední Slovensko)

Silný a mohutný pes, robustnějšího typu, malé ucho, sytá barva s hodně charbonáží. Pracovitý, vynikající obranář, vyrovnaný, bez reakce na střelbu, pes pocházející z čistě pracovní linie. Zatím BH, SVV1, připravován na závodní kariéru.

Gitan z Kovárny

GITAN z Kovárny

HD A, ED 0/0

Majitel: Myriam Wolff, Švýcarsko.

Silný, mohutný pes, ale ne hrubý či příliš dlouhý, stále s hezkým výrazem. Čistě pracovní krev - vyrovnaný, pracovitý, vynikající obranář, bez reakce na střelbu. Zatím BH, připravován na závodní kariéru. Jen pro plnochrupé feny.

Hard Black Ozzy z Kovárny

s.r. s. Klub.Ch. HARD BLACK OZZY z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, oči opakovaně OK, DNA vp

Majitel: Kateřina Čechová, ČR (severní Morava)

Středně velký, výrazně kompaktní a elegantní pes, krásná klasická hlava, tmavé oči, malé uši, vynikající množství srsti, velmi přátelský, stále vesele naladěný, nebojácný, bez reakce na střelbu, s výborným ovčáckým pudem (IHT1) a skvělý stopař.
černý heterozygot (s vlohou pro Tervuereny)

Heroin z Kovárny

HEROIN z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., oči opakovaně OK, DNA vp

Majitel: Mervi Aminoff, Finsko

Středně velký, výrazně kompaktní a elegantní pes, výborná kostra, klasická hlava, tmavé oči, malé uši, sytá barva, víc charbonáže, střední maska. Přátelský, hravý pes, výborný nos.

Ivory Black z Kovárny

IVORY BLACK z Kovárny

HD A, ED 0/0, DNA vp

Majitel: Eva Pechová, ČR (severní Čechy)

Středně velký pes, klasický typ, hezká kostra i hlava, malé uši, velmi přátelský, hravý, bez reakce na střelbu. Minimálně vystavován (CACIB, BOS)
Černý heterozygot (s vlohou pro Tervuereny)

Jaunty Juvell z Kovárny

JAUNTY JUVELL z Kovárny

HD A, ED 0/0, SA 0, OCD neg., LTV 0, oči opakovaně neg., DNA vp

Majitel: Angela Mosslin, Velká Británie

Menší pes, klasického typu, výborná kostra a hrudník, klasická hlava, malé uši, velmi sytá barva, plná maska, hodně srsti. Přátelský, vyrovnaný pes, pracovitý, bez reakce na střelbu. Tituly z výstav a zkoušky obedience a anglického NZŘ.

Lancelot Denver z Kovárny

JCh. LANCELOT DENVER z Kovárny

HD A, ED 0/0, oči OK

Majitel: Matej Cerar, Slovinsko

Vysoký pes, kvadratický, elegantní, klasická hlava, středně hnědé oko, malé ucho, čistá oranžová barva, střední maska. Výstavně velmi úspěšný, zkoušky BH a poslušnost, přátelský, pracovitý pes, bez reakce na střelbu.