Sofi

Sofi

SOFIA de la Foret de Bizy

narozena:  16.11.2001
úhyn:   24.08.2015
zapsána:  LOF 1BBG 046653
                  CMKU/BOG/981/-02/01/05
chovatel: Brice Roise, Francie
majitel: Hana Pisarčíková, z Kovárny + Beata Hronská, SK
Sofia žila s rodinou Hronských ve vesnici Eliášovce na Slovensku

zdraví:  plnochrupá, těsný nůžkový skus,
             bez známek epilepsie
             DKK 0/0 (HD A), DLK 0/0
             DOV prostý (5/2003)

chovnost: Chovná fena ČR, 59/58 cm, PT 92
 

fotogalerie


Zkraje roku 2000 jsem se dozvěděla o velmi zajímavém vrhu, který plánovala moje dobrá kamarádka, Anny de Prez z Belgie. Svou exteriérově i povahově úžasnou fenku Lubanja´s Undine chtěla nakrýt zmraženým spermatem již dávno mrtvého psa R.E.Ch. Reigh des Trois Réserves. Hned jsem se pro ten nápad nadchla. Undine jsem znala osobně a Reigh byl super plemeník, díky "posunu" času už vlastně zase nová krev pro současný chov. Zadala jsem si tedy u Anny štěně - fenku.
Čas plynul a okolnosti nám nebyly nakloněny. Evropu zachvátily šílené krávy, následované slintavkou, kulhavkou a všeobecnou hysterií novinářů. Tuto hysterii vyslyšely i vlády různých zemí a tak Belgie vyhlásila stop dovozu veškerého biologického materiálu. Undine tedy prohárala a sperma stále odpočívalo ve francouzské spermabance - nebylo jak ho do Belgie dostat. Na další hárání se konečně podařil i import semene a Undine byla nakrytá. Bohužel porodila jediné štěně - psíka.
Přestože Anny měla v plánu spojení zopakovat (nějaké sperma ještě zbylo), já jsem podlehla beznaději. Od prvních plánů to byly skoro dva roky a nic... Nakonec jsem usoudila, že ani v dalším vrhu nemusí být pro mě žádná fenka a začala se poohlížet jinde.
S pomocí chovatele s.r.Nelsona de Kénatier jsem se nakontaktovala na pana Roise, který měl tou dobou čerstvě narozená štěňátka po Nelsonovi a krásné Miss. Tam jsem si jednu fenku zadala a v lednu 2002 jsme s Hronskými vyrazili až k Toulouse (nedaleko španělských hranic) pro malou Sofii.
Paradoxem je, že následující krytí Undine se podařilo a ona porodila plný vrh včetně dvou překrásných fen - s.r. Lubanja´s Belgica a Ch.Lubanja´s Bunny Blue. Jejich osud sleduju jako by byly moje vlastní :-)
My jsme už ale měli Sofinku, kterou jsme do ČR dovezli spolu s jejím bratříčkem Sunkissem (Ch.Sonny de la Foret de Bizy). Sunkiss měl letět do Kanady, ale z Toulouse to bylo moc složité, proto strávil u nás pár týdnů a odletěl s našimi štěníky.
Ze Sofie vyrostla statná fena s pevnou kostrou a báječnou povahou. Miluje lidi, není bázlivá ani lekavá, je to fanatická aportérka a pro štěnátka výborná matka. Není konfliktní ani s jinými psy, ani se zvířaty . Je to absolutně samostatně fungující jednotka, nezávislá. Přesto všechno je poslušná, ovšem na všechno má svůj názor :-). Když se zrovna neháží aportky a nebo se zrovna nečvachtá ve vodě, trpí spavou nemocí... nic jí nemůže rozházet.
Přezdívky: Sofie, Sofi, Bobika, Boboň křupkavý
Zvláštnosti: miluje boj se zahradní hadicí (samozřejmě s puštěnou vodou) a když mě vidí.... (to radši prozrazovat nebudeme :-)


Výstavy: Champion CZ, Champion SK, Grand Champion SK, Junior Champion CZ ...  Kompletní výsledky výstav
   
Výcvik: PT92  Výsledky výcviku
   
Odchovy: Vrhy  B ~ M ~ V  v CHS z Kovárny  Krytí a vrhy

 

Rodokmen

s.r. Nelson de Kénatier

TAN
HD A

R.e. Briscar du Sart des Bois
HD A
s.r. James du Clos de Raze
Ring III, HD A
Shawaz du Sart des Bois
(tervueren)
Harmony de Kénatier
HD A
FCh.
R.E. Fandy Black de Condivicnum, HD A
s.r. Framboise du Sart des Bois, HD A

s.r. Miss du Périgord Vert

TAN Ch.Exc.+
HD A

R.E. Jirian du Mas de la Galandie
HD A
FCh., MntCCh.
R.E. Gylson de la Fureur du Crépuscule
HD A
R.E. Gyptie du Mas de la Galandie, HD A

WCh., FCh.
R.E. H´Oharra de la Closerie Yenda
HD A

WCh., Int.Ch., NLCh., DCh., CHCh., Belg.Ch.
R.E. Falk v.Nauenhof
SchH3, IPO3, FH2, HD A

FCh.
R.E. Desse de la Grande Lande
HD A (tervueren)

Podrobný až 7-mi generační rodokmen s bližšími informacemi o předcích najdete v databázi KCHBO zde

 

Z Kovárny - Groenendael, Tervueren, Malinois