Gina

Gina

s. IGNEOUS INNAH z Kovárny

narozena:  04.03.2007
zapsána:  CMKU/BOT/3189/07
chovatel: Hana Pisarčíková
majitel: Hana Pisarčíková, z Kovárny

zdraví:  plnochrupá, nůžkový skus
             bez známek epilepsie
             DKK 0/0 (HD A), DLK 0/0, SA neg. (páteř OK)
             DOV prostý (4/2007+4/2010 +7/2012+3/2014)
             Echokardiografické vyš.srdce OK
             DNA cp

chovnost: Chovná fena, 56/54 cm, PT 94, Selekce  2010
 

fotogalerie    videogalerie


V prosinci 2006 jsem chtěla svoji Innah konečně nakrýt vysněným Suliem. Jenže k Suliovi to bylo 1800 km (jedním směrem!) a co čert nechtěl, zrovna v době nejlepších dnů Innah jsem já i můj manžel měli horečky. Přestože mi kamarádka nabízela, že mě k Suliovi svezou, netroufla jsem si ve čtyřicítkách na 3600 km dlouhý výlet. Tak jsem nakonec zavolala Markétě a dohodla si krytí se Zelím.
To co bylo zprvu náhradní řešení se však ukázalo dobrým tahem. Štěňátka byla opravdu moc pěkná a já se těšila, že to nejlepší z nich, Ianica Innah z Kovárny, přezdívaná také "úúúžová", podle růžové mašličky kolem krku, bude bydlet s mojí kamarádkou, nedaleko nás, bude se vystavovat, závodit v agility.  To všechno se však rozplynulo jen pár dní poté, co se Ianica přestěhovala do nového domova. Zde byla napadnuta jinou fenou, která jí způsobila smrtelná zranění. Zoufalství, které zbylo po odchodu Ianicy jsem musela nějak zaplnit. A hlavně, chtěla jsem, aby alespoň jedno štěňátko bylo aktivní na poli výstav či výcviku, když všichni ostatní mířili plnit (sice důležitou, ale přeci jen méně "viditelnou") funkci domácího mazla.  Už jsem si nemohla vybírat první, ba ani druhá, vlastně jsem si vybírala jen ze dvou fenek. Hrůzičky (Illusion) s lepším tvarem ucha a silnější stavbou kostry a Ginny, která byla kvadratičtější.  Protože  kvadratičnost byla pro mě důležitější, nechala jsem si nakonec Ginu.
Gina je drobnější fenka, vzrůst a sílu kostry podědila spíš po otci a pradědovi, ale zaplaťpánbůh po nich podědila i  fantasticky krátký hřbet.  Má suchou, dlouhou hlavu, s malým stopem, rovným čelem, krásným černým okem a malým uchem. Potřebuje ještě trošku rozvinout hrudník, ale rozhodně není "placatá". K jejím velkým přednostem rozhodně patří patří sytá rudá barva, ideálně vyjádřená charbonáž , plná maska a krásná hříva.
Jestli Mimina extrémně miluje pohyb, pak Gina je extrém na druhou :-) Důležitou součástí je ale přítomnost Mimina nebo jiného podobně praštěného psa, který s ní bude tryskat kilometry a kilometry a ještě u toho poslouchat, jak ho Gina popohání štěkotem do ucha.  Gina je prostě šílenec. Další její vášní je voda. Podobně jako Fara, akorát ještě s menším pudem sebezáchovy. Už od malička plave, ve čtyřech měsících už skákala z mola, miluje řeku a protiproud a nikdy neví, kdy má dost. Že jste neviděli psa drkotat zubama a mít modré pysky zimou? Pak se přijďte podívat - Gina Vám to předvede v kteroukoliv roční dobu, zima-nezima, pokud nemrzne tak, aby jí zamrzl proud v řece...
Gina miluje aportíky a plyšové hračky, nejradši je "zabíjí" na gauči. Ovšem gaučák teda není ani náhodou, po bytě se stejně jako jinde pohybuje tryskem a skoky, akorát ten gauč se k  "zabití" plyšáků asi hodí nejlépe.  Gina taky miluje kočky!!  Strašně ráda si s nimi hraje, škoda jen, že ta naše mourovatá potvůrka nenávidí celý svět, včetně Giny. Ve smečce Gina začínala spíše na spodních pozicích, ale dnes už nikdo nepochybuju, že tam dávno není; cizí psy respektuje, nepere se, zvěř nehoní. Známé lidi miluje (slovo "chovná fena" v jejim podání znamená, že jí máte chovat v náručí), cizí lidé jí většinou moc nezajímají, pokud tedy nepřijdou domů a není třeba je s celou smečkou přesvědčit o jedinečnosti belgičáka. Gina je velmi chytrá a cvičí ochotně a rychle, má ráda stopičky a strašně ráda by měla pro výcvik víc zapálenou paničku :-)
Přezdívky: Gina, Ginny, Čína, Čičína, Tlamička
Zvláštnosti: v minulém životě byla kamzíkem - vleze kamkoliv a moc jí to baví. Na výstavě zásadně odpočívá v mé židli a nebo na cizí přepravce.


Výstavy: Selekce CZ, FCI InterChampion CIE, GrandChampion SK, GrandChampion CZ, Champion CZ, Champion SK, Champion PL, Junior Champion ČR, Klubový Champion KCHBO, Klubový Champion KCHPBO -SK, Klubový vítěz, 4x Národní vítěz, BIS Junior na Světové výstavě BO, 7x BOB   Kompletní výsledky výstav
   
Výcvik: ZOP, ZZO, CSAU, TAN Champ.  Výsledky výcviku
   
Odchovy: Chovná fena, 56/54 cm, PT94, TAN Champ., Selekce 2010
PotomciVýsledky výcviku

 

Rodokmen

Int.Ch., CZCh., SKCh., PLCh, SKGrandCh., CZClubCh., SKClubCh., CZJCh.

Zealous Juvell z Kovárny

IPO3, IPO-V, VPG2, FPr2,
ZPU2, Ob2, ZOP, ZM, ZZO, BH, LA1, TATD Exc.
CSAU, TAN Ch.Exc.+
PT100/A/O1,1P
HD A, ED 0/0, PRA/C neg.

p.E. Juvell Or Na v.Moned
EG, VEG, Test Sociaal +
CSAU, TAN Ch.Exc.+
HD A

Elite A Nash du Bois du Tót
HD A

Elite A Orphee v.d.Schagerwaard
HD B

CZCh., SKCh., SKGrandCh., SKClubCh., 2x CZClubCh., SKVetCh.
Arnica Ráj pod Zvičinou
FPr3, ZZZ, VZ2, ZPU1, ZOP, ZZO, BH, LA2
PT85
HD A, ED 0/0, PRA/C neg.

CZCh., SKCh., PLCh., SKGrandCh., CZClubCh., SKClubCh., CZVetCh.
P.E.Lubanja´s Vision
PT96, ZOP, ZZO, ZPU1
HD A, PRA/C neg.
Exa od Kačky
ZOP, HD A

IntCh., SKCh., PLCh., CZClubCh., SKJCh., CZVetCh.

P.E.Innah Adina z Kovárny

PT89, CSAU, TAN
HD A, ED 0/0, PRA/C neg.
DNA cp

s.r. Malory de Condivicnum at Corsini with Lancetti
CSAU, TAN
HD A, PRA/C neg.

USACh., MonCh., USAGrandCh., ROM
R.E. Gourou du Crépuscule des Loups
HD A, ED 0/0, PRA/C neg.
FCh.
R.E. I´Kiss You de Condivicnum
HD A

CZCh., SKCh., PLCh., CZClubCh.
P.E. Adina Mlynský Ostrov
PT98, ZOP
HD A, PRA/C neg.

CZCh.
Clark Mateo

CZCh., PLCh., CZClubCh.
Atrey z Kovárny
HD A

Podrobný až 7-mi generační rodokmen s bližšími informacemi o předcích najdete v databázi KCHBO zde

Z Kovárny - Groenendael, Tervueren, Malinois