Cora

Cora

o. ZICORA NICA z Kovárny

narozena:  05.04.2005
zapsána:  CMKU/BOT/2954/05
chovatel: Hana Pisarčíková
majitel: Hana Pisarčíková, Z Kovárny & Marie Vágenknechtová, Bohemia Mavari
Cora žije s Marií střídavě v Brně a v Nedaříži

zdraví:  chybí 1xP2, nůžkový skus
             bez známek epilepsie
             DKK 0/0 (HD A), DLK 0/0
             DOV prostý  (6/2005)
             kastrována 15.01.2010 z důvodů pyometry
                         (hnisavý zánět dělohy)

chovnost: Chovná fena CZ, 61/57 cm, PT92/A/O2P,3P

fotogalerie    www stránky   videogalerie

 


Z prvního vrhu Arnicy si Marie chtěla nechat fenku. I proto jsme doufali, že se narodí více fenek a my si budeme moci vybrat.
Markéta, Mariina kamarádka ze školy, nám však z legrace předpověděla sedm psů. No to ani náhodou, byla reakce Marie. Na to Markéta řekla: No dobře tak bude šest psů a jednu fenku.  Jestli bude šest psů, tak si musíš jednoho vzít! ... a za pár týdnů si přijela Markéta vybrat Zelíka (dnes ověnčeného mnoha tituly i zkouškami včetně IPO3). My jsme na výběr nakonec neměli, Cora byla jediná a byla naše. Moc nám to nevadilo, vrh byl velmi pěkný a všichni měli výbornou povahu.
Malá Cora se tak stěhovala k Marii, kde se věnuje výcviku, aktuálně hlavně Obedience.
Cora Nica v překladu znamená Pánova Holčička a přesně taková je - pro Marii udělá cokoli. Milá, hravá, trochu princezna což se projevuje menší dravostí, kterou nahrazuje chutí pracovat a učenlivostí. To, že je míň dravá využíváme při aportech, tedy spíš podávání předmětů kde nehrozí že by něco spolkla a tak je schopná podávat třeba mince, klíče, jízdenku a další věci co člověku spadnou.
Z výcviku jí nejvíce baví pachové práce a potom poslušnost, v agility by byla taky nadaná, jen Marie je špalek přímo dubový a tak prozatím skončili v A2. Když je doma, tak nejraději odpočívá v křesle. Venku je ale velmi aktivní, velmi ráda plave a miluje dlouhé procházky (což dokazuje na dogtrecích).  Obrany cvičí jen příležitostně a tak zatím nemá žádnou zkoušku s obranou, ale snad to v dohledné době napraví, i když priority mají s Marií jinde  :-).
V exteriéru je Cora pes, který potřebuje hodně času na vyzrání. Je elegantní, velmi kvadratická a má pěkně modelovanou hlavu, tmavé oko i pěkné ucho. Zatím však působí poněkud "placatým" dojmem, a to přes to, že je dobře osvalená. Podle našich zkušeností chce takový pes čas, aby zmohutněl a "dorostl do sebe". Na druhou stranu tato lehká a šlachovitá stavba těla umožňuje velký rozsah pohybu, výdrž a nezatěžuje klouby. Stejně jako ostatní sourozenci, má Cora krásnou sytou barvu a velkou masku.  Absence zubu P2 nás však bohužel zbavila velkých výstavních ambicí.
Přezdívky: Cora, Corina, Corýš
Zvláštnosti: Velmi ráda hraje hru na "výměnný obchod". Tato hra spočívá v tom, že donese Marii nějaký předmět a chce ho vyměnit za pamlsek. Pokud se jí to podaří, jde hledat něco jiného, když nic nenajde tak si cokoliv shodí ze stolu a následně to přinese.  Když na to Marie nepřistoupí, pustí Cora předmět a jde hledat jiný, který se jí snad podaří směnit.... Tuto hru dotáhla do dokonalosti v červnu 2009, kdy byla zapsána do české knihy rekordů jako český rekordman v počtu různých aportovaných předmětů.

 


Výstavy: BIG3, Grand Champion Slovenska, Champion Slovenska, Vítěz Slovenska, ČKŠ, Krajský vítěz Kompletní výsledky výstav
   
Výcvik: Obedience 3, ZPU-S, MoD1, FPr2, STPr1, LA2, ZPU2, ZOP, ZZO, BH, Dog Trekking,  DwD2, F1, HtM1, MD1, PT92/A/O2P,3P,
3x účastník MS BO v Obedience, selekce práce - obedience (o.), Klubový Champion práce - Obedience 2011, Mistr ČR BO Obedience 2011Výsledky výcviku
   
Odchovy: Cora nebyla v chovu využita. Kvůli hnisavému zánětu dělohy (Pyometra) byla kastrována.

 

Rodokmen

p.E. Juvell Or Na v. Moned

Test Sociaal+
TAN Ch.Exc.+
EG, VEG
HD A

Elite A NL
Nash du Bois du Tót
HD A

USA Ch.
R.E. Hádes du Bois du Tót
HD A
s.r. Itchy du Soleil d´Automne
HD A
Elite A NL
Orphée van de Schagerwaard
HD B
R.e. Day Dreem de Condivicnum
HD A
Eefrie van de Schagerwaard
HD B

CZCh., SKCh., GrandSKCh., CZClub.Ch., SKClubCh.
SKVetCh.
ClubWork.Ch.

Arnica Ráj pod Zvičinou

PT85
FPr3, ZZZ, VZ2, ZPU1, ZOP, ZZO, BH, LA2
HD A, ED 0/0, PRA/C neg.

Int.Ch., CZCh., SKCh., PLCh., SKGrandCh., CZClubCh., SKClubCh., CZJCh., CZVetCh.
s.Lubanja´s Vision
PT96, ZZO, ZOP, ZPU1
HD A, PRA/C neg.

LUXJCh.
Türke v.d. Leienevel
GP1, HD A

Qreole de la Quiévre
HD A
Exa od Kačky
ZOP
HD A
CZCh., SKCh.
Enrico Rudolfovská skála
SOP, ZM, SVV1, PT98
HD A, PRA/C neg.
CSCh.
Átra ze Šmelcovny

 Podrobný až 7-mi generační rodokmen s bližšími informacemi o předcích najdete v databázi KCHBO zde

Z Kovárny - Groenendael, Tervueren, Malinois